Відкрити категорії
Грушеве варення на зиму
- Переглянути -
Переглядів: 1 082   |  Коментарів 0
Зелені помідори у банках на зиму
- Переглянути -
Переглядів: 1 315   |  Коментарів 0
Варення з яблук дольками
- Переглянути -
Переглядів: 943   |  Коментарів 0
Салат зі стручкової квасолі на зиму в банках
- Переглянути -
Переглядів: 2 792   |  Коментарів 0
Як приготувати варення зі сливи
- Переглянути -
Переглядів: 1 002   |  Коментарів 0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 25

Консервування кулінарні рецепти.

Як нас радують взимку баночки з хрусткими огірочками, помідорами, варенням і компотами, дбайливо приготовані маминими руками і у вигляді частування, які потрапили до нас на стіл! Скільки тепла вони зберігають! І мимоволі кожен раз обіцяєш собі, що в наступному році обов'язково будеш тішити свою сім'ю домашніми заготовками, здоровою і корисною консервацією.

Рецепти і техніка консервування мають сто один секрет і нюанс. Давайте розберемося в тонкощах цієї непростої справи.

Консервування на зиму займає досить багато часу і вимагає певних навичок.

По-перше, консервантами можуть служити різні інгредієнти, такі як:
• оцет (для маринадів);
• ацетилсаліцилова кислота;
• сіль;
• цукор.

Для збереження протягом тривалого часу деяких видів домашньої консервації, таких як компоти, різні салати і закуски, використання одних лише добавок недостатньо. Потрібна ще й спеціальна термічна обробка, звана пастеризацією (у побуті найчастіше використовують назву «стерилізація», хоча воно не зовсім вірне). Для цього наповнену зимовою заготівлею банку ставлять на водяну баню і нагрівають протягом певного часу.

Для кожного виду консервів час різний. Компоти в трилітрових банках нагрівають близько 40 хвилин, салати в маленьких півлітрові банки - 20 хвилин. Відомий метод «само пастеризації», тобто за рахунок власного тепла заготовки, залитої в банку в киплячому вигляді.

Таку банку закупорюють кришкою, загортають у папір (можна використовувати старі газети, наприклад) і вкривають теплим пледом або ковдрою. Наші бабусі в селах використовували для цих цілей перини. Годин через 20 консерви остигають і їх можна сміливо відправляти на полицю в підвал або шафу.

Бажано, щоб температура зберігання була не вище 8-10 градусів, інакше деякі види консервації (огірки і помідори, томатний сік, компоти) мають схильність до бродіння, яке призведе до самовільного відкриття кришки. Про таку банку говорять, що вона «вибухнула».

Уважно підходьте до вибору овочів і фруктів для консервування. Не допускайте попадання в банку підгнилих плодів. Ретельно мийте відібрані овочі та ягоди. Для приготування маринадів, розсолів, сиропів використовуйте тільки якісну воду. Додавайте спеції на свій смак. Для приготування маринадів традиційно використовують чорний перець горошком, запашний перець, гвоздику. Головне - вірте в свої сили, і все у вас вийде!

Контакти: shefkuhar2@gmail.com